Yönetim Daha Kolay

KDV zamanı gelmiş, muhasebeci telefon açar:

Muhasebeci : Bu ay yüklü bir KDV ödememiz var
Yönetici : İyi de önümüzdeki ay elimizde hiç iş yok!
Muhasebeci : Ahmet Bey’in şirketine kestiğimiz faturadan dolayı böyle oldu. 5 gün sonra kesseydik zararda olduğumuz ayı dengelemiş olurduk.

Yukarıdaki diyalog size tanıdık geldi mi? Ödeme ve alacak planlaması, nakit akışı ve yönetici mantığında hazırlanmadığı zaman oluşan plansızlık ve koordinasyonsuzluk size beklenmeyen masraflar ve giderler oluşturur. Büyük emeklerle, bin bir zorluklarla, ağır rekabet koşulları içerisinde size ne kadar büyük zorluklar getirdiğini farkındasınız değil mi? Yada bir başka diyalog size tanıdık gelecek mi:

Yönetici : Size bugün söz verdiğimiz ödemeyi gerçekleştiremiyoruz. Özür dileriz.
Tedarikçi : Benim de bir sürü yere ödemem var ben de çok zor durumda kaldım, bunu bana bir hafta önce söyleseydiniz bende programımı ona göre yapardım.
Yönetici : Gerçekten çok üzgünüm, bana da yeni söylediler.

Ödeme planlarınızı önceden doğru bir şekilde yapmadığınız zaman dostlarınıza ve tedarikçilerinize karşı mahcup olup zor durumda kalmak gerçekten çok acı. Bir tanıdık diyalog daha:

Ön Muhasebe : bugün çekimiz var kasa ve bankada hiç para yok ne yapalım?
Yönetici : E bir sürü alacağımız var onları aradınız mı?
Ön Muhasebe : Arıyoruz fakat hemen bugün bir şey yapamayız diyorlar, ancak haftaya çıkartabilirlermiş. Bir kısmının ise borcundan haberi bile yok.
Yönetici : Bunları neden düzenli takip etmiyorsunuz?
Ön Muhasebe : Ediyoruz ama bizdeki liste güncel değilmiş.
gibi, gibi, gibi …….

Yüzlerce belki binlerce kez bu yukarıdaki diyaloglara şahit oldunuz. Belki bu sayıyı sıfırlamak mümkün değil ancak doğru sistemi kurmayı başaran şirketler çok daha az sayıda sorun ve bu sorunların sebep olduğu maliyetler ile uğraşmak zorunda kalıyorlar.

YoneTeam e-hafta sayesinde başarılı ve güncel bir nakit kışı sistemi kurmanızı sağlamak en büyük hedefimizdir. Hemen başlamak ve demo talebi için bize ulaşın.

"Yükleme derdi olmadan, kolaylıkla kullanabileceğiniz bir finans programı !"
Hemen Başlamak İçin Bize Ulaşın!